Infleks Trade

A racı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve yatırım kuruluşlarının yurtiçi ve yurtdışı organize piyasalara, farklı kurumların emir yönetim sistemlerine ve Takasbank Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS)'na doğrudan bağlandığı hızlı ve etkin bir emir yönetim sistemidir.

Neden Infleks Trade?

Tek bir uygulama üzerinden tüm piyasalarda emir yönetimi yapabiliyor musunuz?
Operasyon sisteminden tam bağımsız çalışan trade sistemi ile tek bir uygulama üzerinden Borsa İstanbul Pay Senetleri Piyasası, Borsa İstanbul Vadeli işlemler Opsiyon Piyasası ve Takasbank Tefas ile doğrudan emir yönetimi yapabilirsiniz.
Uluslararası borsalarda emir yönetimi yapabilir, aynı zamanda yurtdışı platformlarda gerçekleşecek emirleri ilgili borsaya iletip yönetebilirsiniz.
Farklı operasyon sistemlerinin neden olabileceği maliyetler ortadan kalkar.
Hızlı emir iletimi ile rekabet üstünlüğü sağlayabiliyor musunuz?
Kurum sisteminden Borsa İstanbul’a 3-4 ms.de, ortak yerleşim ortamında (co-location) ise 1 ms.’nin altında emir iletimi yapar. İşlem hızının oldukça yüksek olması sayesinde emir iletiminde size önemli bir rekabet avantajı sağlar. Otomatik işlemlere yönelik geliştirilen fonksiyonlarla portföy yöneticilerinin hızlı pozisyon değiştirmelerine olanak tanır.
Güvenli emir yönetimi için nasıl uygulamalar kullanıyorsunuz?
Infleks Trade ile işlem ortalamaları, pozisyon dağılımları, ortalamalar ve getirileri gerçek zamanlı izleyebilirsiniz. Aynı zamanda geniş yetki kontrolü ve tüm piyasalar için farklı tanımlanabilen kısıtlar sayesinde çok şubeli ve çok müşterili kurumlar için denetim desteği sağlar.
Hızlı ve etkin emir iletimi için nasıl uygulamalar kullanıyorsunuz?
Önceden tanımlanan kısıtlar çerçevesinde tekil, çoklu ve sepet emirler ile etkin, işlem sırasında sürükle bırak yöntemiyle hızlı emir iletimi yapmanız mümkündür.
İşlem öncesi risk analizi yapan Risk Ölçümü ve Grafikli Performans Analizi modülleri bulunur.
Türev ürünlerde işlem sonrası doğru risk ve teminat kontrolü yapabiliyor musunuz?
Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda kullanılan SPAN (Standard Portfolio Analysis of Risk) uygulaması ile portföy bazında risk ve teminat kontrolleri yapılabilirsiniz. Algoritma üzerine kurulu SPAN-Like modülü ile türev piyasalardaki risk analizlerinizi ve kısıt tanımlarınızı doğru yapabilir, Takasbank ile eş zamanlı olarak teminat bakiyelerini izleyebilirsiniz.
Yönettiğiniz portföy için farklı kurumlarda hızlı ve etkin emir yönetimi yapabiliyor musunuz?
PYŞ modülü ile portföy yönetim şirketlerinin diğer kurumlarda hızlı ve etkin gerçekleşmesini emir yönetimi yapabilmesine olanak tanır. Portföy yönetim şirketleri; operasyon sisteminde tanımlı kısıtlara bağlı emir öncesi parametrik kontrolünü, nakit ve stok kontrolü, gerçek zamanlı pozisyon/nakit durumu/kısıt izleme ve işlem yapılamayacak kıymet/piyasa/işlem tanımları gerçekleştirebilirler.

Bu Ürünümüzü Kullanan Mutlu Müşterilerimiz

Akbank

Akbank

Citi Menkul Değerler A.Ş.

Citi Menkul Değerler A.Ş.

Halkbank

Halkbank

ICBC Portföy

ICBC Portföy

KT Portföy

KT Portföy

Oyak Yatırım

Oyak Yatırım

Ünlü Portföy

Ünlü Portföy


Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Infleks Ürün Ailesi çözüm ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Gelişimini sürdüren piyasalara tüm yönleriyle teknolojik bir uyum sağlayan çözümlerimizle ilgili sizi bilgilendirelim.

Bize Ulaşın

İlginizi Çekebilecek Diğer Bazı Ürünlerimiz


Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standarlarda faturaların güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dolaşımını sağlayan elektronik fatura uygulamasıdır.
Yerli ve yabancı sermaye piyasalarındaki tüm enstrümanlara ilişkin emir takibi, halka arz ve finansmana aracılık sağlaması, risk ölçümü ve performans raporlaması fonksiyonlarıyla; Bankalar, Aracı Kurum, Yatırım Kurluşları ve Foreks şirketlerinin operasyonel ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan bir yönetimsel uygulama sistemidir.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak elektronik defter ve Berat dosyalarının oluşturulabildiği, GİB`in onaylamış olduğu bu Berat dosyalarının saklanabildiği elektronik defter uygulamasıdır.