PM1 Portföy Yönetimi

PM1 Portföy Yönetimi

F inansal/finansal olmayan tüm varlıkların merkezi bir noktadan yönetilmesine olanak sağlayan; aile ofisleri, holdingler, vakıflar ve özel bankacılık kuruluşlarının birçok kıtada tercih ettiği, uluslararası standartlarda bir varlık yönetimi uygulamasıdır.

İnfina’nın 2004 yılından bu yana çok yönlü iş birliği yaptığı İsviçre’li yazılım evi Expersoft Systems AG tarafından geliştirilmiştir.

Neden PM1?

Tüm varlıklarınızı veya portföylerinizi tek bir sistemde yönetebiliyor musunuz?
Aile Ofislerinde: PM1 Portföy Yönetimi ile tüm finansal varlıklarınız ve hesaplarınızla birlikte gayrimenkuller, sanat eserleri veya yarış atları gibi finansdışı varlıklarınızı bir arada izleyebilir, analiz edebilir ve yönetimsel raporlamalar yapabilirsiniz.
Portföy Yönetim Şirketlerinde: Bir taraftan yatırım ve emeklilik fonları analizi yaparken, aynı uygulama üzerinden kurumsal ve bireysel tüm müşteri portföylerini yönetmeniz ve raporlamanız mümkündür.
Portföyünüzün ne kadar getirisi olduğunu biliyor musunuz?
Özel Bankacılıklar için müşterilerin, aile ofisleri için varlıkların ve portföy yönetim şirketlerinde ise fon ve portföylerin zaman ağırlıklı getirilerini yıllık, aylık ve günlük olarak kıymet ve döviz bazında detaylı analiz etme ve raporlama imkanı sunar.
Yatırım kararları almadan önce ihtiyaç duyduğunuz analizleri gerçekleştirebiliyor musunuz?
Uçtan uça portföy yönetimi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm fonksiyonlar PM1’da mevcuttur.
Piyasa koşullarına veya yasal düzenlemelere göre tanımlanan bir model portföy ile portföylerin stratejik olarak varlık dağılımlarını yönetebilirsiniz.
Belirlediğiniz kıstaslar çerçevesinde, her bir yatırım alanı için portföylerin Benchmark karşılaştırmalarını yaparak varlık bazında verim analizleri yapılabilirsiniz.
Hızla değişen piyasa koşullarında yatırımlarınızı risklerden nasıl koruyorsunuz?
Volatil piyasa koşullarında doğru yatırım kararları alabilmek için ihtiyaç duyduğunuz risk analizlerini yapabilir, önceden tanımladığınız kısıtlar çerçevesinde güvenli işlem yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Ürünümüzü Kullanan Mutlu Müşterilerimiz

Esas Aile

Esas Aile

Kale Holding

Kale Holding

İnci Aile Ofisi

İnci Aile Ofisi


Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Infleks Ürün Ailesi çözüm ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Gelişimini sürdüren piyasalara tüm yönleriyle teknolojik bir uyum sağlayan çözümlerimizle ilgili sizi bilgilendirelim.

Bize Ulaşın

İlginizi Çekebilecek Diğer Bazı Ürünlerimiz


Yerli ve yabancı sermaye piyasalarındaki tüm enstrümanlara ilişkin emir takibi, halka arz ve finansmana aracılık sağlaması, risk ölçümü ve performans raporlaması fonksiyonlarıyla; Bankalar, Aracı Kurum, Yatırım Kurluşları ve Foreks şirketlerinin operasyonel ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan bir yönetimsel uygulama sistemidir.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak elektronik defter ve Berat dosyalarının oluşturulabildiği, GİB`in onaylamış olduğu bu Berat dosyalarının saklanabildiği elektronik defter uygulamasıdır.
Yatırım Bankacılığı ve Fon/Portföy Yönetimi yapan, Portföy Yönetim Şirketleri ve Aracı Kurumlar başta olmak üzere varlık ve getiri analizine ihtiyaç duyan tüm kurumların kullanabileceği iş zekası (ham veriyi bilgiye dönüştürme) uygulamasıdır.